Bixolon XD5-43TOEWK 4" T/T and D/T Label Printer
The compact 4-inch Thermal Transfer and Direct Thermal XD5-40d provides a performance feature set supporting multiple media types and range of wired and wireless interfaces.
This 300dpi model prints up to 102mm/sec (4 ips) and includes an LCD display.
| MPN | XD5-43TOEWK/AUS |
| Printer Class | Desktop |
| Brand | Bixolon |
| Model | XD5-43TOEWK |
| Series | No |
| Print Method | Direct Thermal, Thermal Transfer |
| Print Width | 105.7 mm |
| Media Width | 15 mm to 118 mm |
| Print Speed (p/sec) | 102mm/s |
| Resolution | 300dpi |
| Connectivity | USB, WLAN |
| Memory | 64MB SDRAM, 128MB Flash |
| CPU | No |
| RFID | No |