Bixolon XD5-40TOEWK 4" T/T and D/T Label Printer
The compact 4-inch Thermal Transfer and Direct Thermal XD5-40d provides a performance feature set supporting multiple media types and range of wired and wireless interfaces.
Fast processing and print speeds up to 7ips the printer has optional high resolution and LCD display choices.
| MPN | XD5-40TOEWK/AUS |
| Printer Class | Desktop |
| Brand | Bixolon |
| Model | XD5-40TOEWK |
| Series | No |
| Print Method | Direct Thermal, Thermal Transfer |
| Print Width | 104 mm |
| Media Width | 15 mm to 118 mm |
| Print Speed (p/sec) | 152 mm/s |
| Resolution | 203dpi |
| Connectivity | USB, WLAN |
| Memory | 64MB SDRAM, 128MB Flash |
| CPU | No |
| RFID | No |