Interface : Serial + USB
Color : Black
Warranty : 24 Months
The 2-inch (60mm) SLP-DX220 is BIXOLON s most compact Direct Thermal label printer. With media handling capabilities from receipt through label tag stock and wristbandsI
| MPN | SLP-DX220G |
| Printer Class | Desktop |
| Brand | Bixolon |
| Model | SLP-DX220G |
| Series | No |
| Print Method | Direct Thermal |
| Print Width | 54 mm |
| Media Width | 15 mm to 60 mm |
| Print Speed (p/sec) | 152 mm/s |
| Resolution | 203dpi |
| Connectivity | Serial, USB |
| Memory | 64MB SDRAM, 128MB Flash |
| CPU | No |
| RFID | No |